Znam bardzo dużo ludzi, którzy nieustannie wydają pieniądze…

Kupują rzeczy, na które ich nie stać, aby brylować w towarzystwie i zaimponować

innym. Poznałam człowieka, który miał leasing na luksusowy samochód, ale nie wystarczało mu środków na benzynę, dlatego oszczędzał na klimatyzacji. Mieszkał w wynajętej kawalerce, miał 100 tysięcy pożyczki u siostry i planował kupić zegarek Rolex za 40 tysięcy.

Mówił mi, że w pracy musi imponować innym na spotkaniach. W mojej pracy dziennikarskiej często spotykam miliarderów i zastanawiam się czy taki człowiek zaimponuje im Rolexem?

Czy przekona ich do siebie wartością, którą przyniesie i przedstawi ich firmie? Odpowiedź znajdziecie sami. Pozorne zwiększenie statusu jest tylko iluzją. Ten złudny komfort życia oddala takie osoby od stabilizacji finansowej i sukcesu. To tykająca bomba…. Pieniądze, które generuję inwestuję w siebie i w biznes.

Czym jest inwestowanie?

Lokowanie pieniędzy w jedno miejsce z określonym zamiarem, przy odpowiednim nakładzie energii i pracy wygenerowania zysków. Zatem inwestuj mądrze, w swój rozwój, w siebie, a nie kolejne samochody, wymiany mebli, remonty, ciuchy. Lubię budować dochód pasywny, który pozwala mi zarabiać nawet wtedy, gdy nie pracuję w danym momencie. Są nim inwestycje w nieruchomości i moje kursy online, które sprzedają się nawet wtedy, kiedy śpię.

Oszczędności nauczył mnie mój tata, który mimo tego, że dobrze zarabiał, nie żył ponad stan. Przede wszystkim nie żył na pokaz. Miał w życiu równowagę i balans. Kupił sobie 1 porządny samochód i nigdy nie oszczędzał na zdrowym jedzeniu, ale nie chodził ubrany w Gucci czy Pradę. Również ja zamiast kupić Porsche, wolałam nabyć kilka nieruchomości, inwestować w swój biznes, naukę, moje szkolenia i w siebie.

Jeżeli nie zbudujesz swojej niezależności finansowej, nikt nie zrobi tego za Ciebie. I nawet jeśli coś odziedziczysz, to najprawdopodobniej to przejesz lub wydasz na rzeczy, które nie generują zysków. Czy wiesz, że 90% osób, które wygrywają w grach liczbowych, traci te pieniądze w ciągu roku lub dwóch lat i wraca do tego samego poziomu? Często wynika to z blokad w naszej podświadomości i braku wiedzy na temat podstawowych  zasad zarządzania budżetem.

Zarządzanie pieniędzmi to sztuka i trzeba się tego nauczyć.

Często spotykam na konsultacjach osoby, które mają dużo fałszywych przekonań na temat pieniędzy. Pieniądze nie są dobre, nie są złe, są neutralne. Dzięki nim mogę osiągnąć wolność i bezpieczeństwo.

Czym są dla Ciebie pieniądze?

Jakie fałszywe przekonania masz na ich temat? Zapraszam na 1 lub 2 dniowy kurs „Bogactwo bez limitu”, dzięki któremu zbudujesz bezpieczeństwo finansowe. Podczas kursu odkryjesz swoje blokady, pomogę Ci się ich pozbyć i wprowadzić nowe wzorce. Stań się wolny finansowo i śpij spokojnie.

Więcej informacji znajdziesz klikając tutaj „Bogactwo bez limitu”.